Două congrese naționale importante pentru scena politică, la nivel de tineret, au avut loc la sfârșitul săptămânii trecute la București. Mișcarea Populară și-a stabilit structura de conducere pentru organizația de tineret iar printre liderii naționali se numără și un reprezentant al organizației Vrancea. Președintele organizației de tineret a Mișcării Populare Vrancea, Ciprian Angheluță, a fost ales secretar executiv al organizației de
![gabriel-petre-tsd-465x390](http://vrancea24.ro/wp-content/uploads/2015/12/gabriel-petre-tsd-465x390-270x170.jpg)
tineret la nivel național, practic a patra funcție ca importanță după cea de președinte. Ciprian Angheluță are 30 de ani, este economist și se ocupă cu o mică afacere de familie. El deține și funcția de vicepreședinte al organizației Vrancea a Mișcării Populare.
![Angheluta PMP](http://vrancea24.ro/wp-content/uploads/2015/12/Angheluta-PMP-227x170.jpg)