joi, martie 28, 2024
AcasăOdobestiSportivii Secției moto a ACS Odobești au revenit pe teren. Florin Marius,...

Sportivii Secției moto a ACS Odobești au revenit pe teren. Florin Marius, locul 2

În ultimele două săptămâni s-au desfășurat noi etape naționale și la sporturile cu motor. La competiții nu au lipsit sportivii Secției moto a ACS Odobești, singura din județ la acest sport. Tânărul Florin Marius nu a dezamăgit nici de această dată și s-a clasat pe locul secund la Cupa Moto RC, categoria 600 Rookies, la sfârșitul săptămânii trecute.

Pe 25 iulie avusese loc etapa națională ENDURO-CROSS, la Sebiș, unde sportivii clubului din Odobești au fost prezenți. Alexandru Tudor a ratat de puțin podiumul, clasându-se pe locul al patrulea. La rândul său, Doru Pascu s-a clasat doar pe locul al X-lea la categoria Atv, din cauza unor probleme tehnice. Echipa Enduro a ACS Odobești, formată din Angheluță Ionuț, Cosmin Minculescu, Bogdan Bugu, George Patic, Adrian Tîrîlă, Lică Mălureanu, s-a clasat în Top 25 la etapa națională Hard Enduro, desfășurată la Piatra Craiului