miercuri, mai 15, 2024
AcasăSportSportivi vrânceni pe podium la o competiție de kickboxing

Sportivi vrânceni pe podium la o competiție de kickboxing

Timp de două zile, pe 16 și 17 iulie, în localitatea Saticul de Sus, Brașov, a avut loc o competiție de kickboxing. Vrancea a fost reprezentată de clubul „Fight Academy Vio”, care a avut o delegație formată din cinci sportivi. „King Auto Cup” este un concurs care asigură selecția pentru Campionatul European din acest an iar sportivii din Vrancea au avut o evoluție strălucitoare. Trei dintre ei au obținut și medalii de aur. Yannis Frățilă a fost desemnat câștigător prin KO tehnic la categoria de 52 de kg, Daniel Toma (17 ani) a câștigat prin KO iar Mario Boscu, junior, a fost declarat câștigător la puncte la categoria 75 de kg. Ceilalți doi competitori, Leonard Munteanu și Sebastian Constantinovici au pierdut la puncte, la capătul unor meciuri extrem de disputate.