miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportRezultate bune obținute de tinerii sportivi vrânceni la CN de Judo juniori...

Rezultate bune obținute de tinerii sportivi vrânceni la CN de Judo juniori II

La sfârșitul săptămânii trecute, la Craiova, a avut loc Campionatul Național de Judo pentru juniori II. La competiție au participat și sportivi de la cluburile focșănene, care au obținut rezultate bune la categoriile la care au concurat.
Sportivii de la LPS-CSM Focșani 2007 s-au întors acasă cu următoarele rezultate: Răzvan Calotă, locul II și vicecampion național, categoria +90 kg; Andrei Petrea, locul III și medalia de bronz, categoria 81 kg; Marwan Mansur, locul V, categoria 60 kg; Lucian Popa, locul VII, categoria 60 kg; Ana Maria Munteanu, locul VII, categoria 48 kg; Alexandra Zamă Marteș, locul VII, categoria 57 kg.
Sportivii Secției de judo a CS Unirea Focșani au obținut un loc III (medalie de bronz), prin Silvia Pomană, la categoria 52 kg, și un loc V, prin Mihnea Chirilă, la categoria 55 kg.