sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportRecord personal pentru atleta Claudia Prisecaru la un Grand Prix din Spania

Record personal pentru atleta Claudia Prisecaru la un Grand Prix din Spania

Atleta focșăneană Claudia Prisecaru a concurat, miercuri seară, în proba de 3.000 de metri obstacole la Grand Prix-ul de la Huelva, Spania. Sportiva focșăneană a avut o evoluție foarte bună și a reușit cel mai bun rezultat personal la această probă – 9:33:41. Ea a ratat de puțin podiumul, clasându-se pe locul al patrulea. Claudia Prisecaru este antrenată de profesorul Cristian Orza. ”Claudia Prisecaru a reușit un barem de Campionat European și este posibil să intre în ranking-ul pentru Campionatul Mondial. Concursul de atletism de la Huelva, Spania (Meeting Iberoamericano Huelva WA Continental Tour Europe Bronze) a fost unul foarte puternic, în care sportiva noastră s-a clasat pe poziția a patra. Sportiva legitimată la CSM Focșani 2007 va alerga pe 3 iunie la Manchester, Marea Britanie, în aceeași cursă de 3000 metri obstacole.”, au anunțat reprezentanții CSM Focșani 2007.