joi, mai 2, 2024
AcasăSportO medalie de aur, una de argint și una de bronz pentru...

O medalie de aur, una de argint și una de bronz pentru sportivii focșăneni, la CN de judo

Trei medalii au cucerit sportivii noștri la finala Campionatului Național de seniori individual, care s-a desfășurat la Sala Polivalentă din Arad, pe 6 și 7 aprilie:
Asley Gonzalez a ocupat locul I, obținând medalia de aur la cat. 100 kg (campion național).
Vlad Vișan s-a poziționat pe locul II, câștigând argintul la cat. 90 kg (vicecampion național).
Bogdan Drâmbă s-a clasat pe locul III, adjudecându-și medalia de bronz la cat. 60 kg.
– Gabriel Farcaș a terminat concursul pe locul V, la cat. +100 kg.
– Emil Neagu a obținut tot locul V, la cat. 66 kg.