joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportNoi medalii pentru tinerii atleți vrânceni la Campionatul Național de Aer Liber

Noi medalii pentru tinerii atleți vrânceni la Campionatul Național de Aer Liber

Tinerii sportivi din Vrancea au obținut rezultate meritorii și la Campionatul Național de Aer Liber pentru Juniori 2. Alisia Paruba și-a reconfirmat forma foarte bună și a câștigat medalia de aur la aruncarea suliței, cu 48,87 metri, record personal. Alisia Paruba este pregătită de George Catrinescu, la CS Atletic Adjud. Și Flavius Cătălin Stoica, de la CSS Focșani, a avut cea mai bună aruncare a suliței la băieți, cu 55,81 metri. Pe locul secund s-a clasat un coleg de la CSS Focșani, George Adam, cu o aruncare de 52,70 metri. Corina Ilinoiu, de la CSS – CSM Focșani 2007 a obținut medalia de bronz la proba de 200 de metri, cu timpul de 25,51. Pe locul al doilea s-a clasat și echipa feminină de 4×100 metri a CSS Focșani, cu timpul de 49,49. La rândul său, și Georgiana Zglimbea, de la CSS Focșani – CA Roman, a obținut medalia de argint la aruncare scurtă, cu 13,02 metri.