luni, aprilie 29, 2024
AcasăFocsaniNoi medalii pentru sportivii cluburilor focșănene la CN de Judo U21

Noi medalii pentru sportivii cluburilor focșănene la CN de Judo U21

Sportivii cluburilor focșănene au obținut medalii și în ziua a doua a Campionatului Național de Judo pentru Juniori I U21. După aurul de ieri al Giorgiei Hagianu, încă o tânără sportivă de la CS Unirea Focșani s-a clasat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului: Denisa Marin, la categoria 78 kg (antrenor – prof. Adrian Moldoveanu). Și tinerii sportivi de la CSM Focșani 2007 – LPS Focșani au avut o comportare meritorie la această competiție. Sportivii clubului municipalității au obținut, astăzi, 3 medalii: argint – Dennis Stoica (cat 100 kg), bronz – Tiberiu Caba (cat. 100 kg), bronz – Gabriel Farcaș )cat. +100 kg). Judoka de la CSM Focșani 2007 – LPS Focșani sunt pregătiți de profesorii Stănică Grosu, Marinel Palade și Iulian Surlă. Totodată, în ziua a doua a competiției, sportivii de la CSS Focșani, pregătiți de prof. Dumitru Sandu Zisu, au mai câștigat două medalii de bronz, prin Daria Biriș și Fabrizio Mucenica. Campionatul Național de Judo pentru Juniori I U21 s-a desfășurat în acest weekend la Sala Sporturilor din Focșani.