duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportMulte medalii pentru tinerii judoka din Focșani, la Campionatul Național U14 și...

Multe medalii pentru tinerii judoka din Focșani, la Campionatul Național U14 și U16

Tinerii judoka de la cluburile din Focșani și-au demonstrat talentul și buna pregătire la Campionatul Național de Judo U14 și U16, ce s-a desfășurat la Sibiu. Sportivii s-au întors acasă cu mai multe medalii.
Sportivii de la LPS-CSM Focșani 2007, pregătiți de Stănică Grosu și Marinel Palade, au obținut următoarele medalii:
– U14, categoria 63 kg – Rucsandra Cazacu, medalie de bronz;
– U16, categoria 60 kg – Marwan Mansur, medalie de aur, Alexandru Soare, medalie de argint;
– U16, categoria 55 kg – Ion Ciută, medalie de bronz.

Și micii judoka de la CSȘ Focșani, antrenați de Dumitru Sandu Zisu, s-au clasat pe podium la această competiție: Miruna Baciu a luat medalia de aur, iar Sara David și Luca Șerban au obținut medalii de bronz.