sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportMedalii pentru tinerii judoka din Focșani

Medalii pentru tinerii judoka din Focșani

Noi medalii pentru școala focșăneană de judo. La Campionatul Național de Judo U21, desfășurat la Drobeta Turnu Severin, sportivii de la CSS Focșani au obținut rezultate foarte bune. Mircea Tomescu s-a clasat pe primul loc și a luat medalia de aur, iar Claudiu Neagu s-a clasat pe locul al treilea și se întoarce acasă cu medalia de bronz.

De asemenea, sportivii de la CSM Focșani 2007, Laris Borș și Bogdan Drâmbă, au câștigat titlurile de campioni ai României, iar Răzvan Burdușel a obținut medalia de argint. Și fetele au luat medalii: Giorgia Hagianu și Iulia Moldoveanu, de la CS Unirea Focșani, și-au îmbogățit palmaresul cu medalii de bronz.