miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportMedalii de aur și de bronz pentru fetele de la CS Unirea...

Medalii de aur și de bronz pentru fetele de la CS Unirea Focșani, la CN de Judo U23

Noi rezultate foarte bune pentru fetele talentate de la Clubul Sportiv Unirea Focșani – Secția Judo. În acest sfârșit de săptămână, la Drobeta Turnu Severin a avut loc finala Campionatului Național de Judo U23-Tineret, iar sportivele de la CS Unirea se întorc acasă cu medalii. Multipla medaliată Giorgia Hagianu a obținut, din nou, medalia de aur, la categoria 48 kg. La rândul său, Silvia Pomană a obținut medalia de bronz, la categoria 52 kg. La CN de Judo a participat și Denisa Marin, care a ocupat locul al cincilea la categoria 78 kg. ”Sportiva Hagianu Giorgia este la al treilea an consecutiv în care reușește să obțină titlul de campioană națională la toate categoriile de vârstă – cadeți, juniori, tineret și seniori. Felicitări maxime!”, a transmis antrenorul fetelor, Adrian Moldoveanu.