duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportMedalie de bronz, la Cupa Europeană de Judo, pentru sportiva Denisa Marin

Medalie de bronz, la Cupa Europeană de Judo, pentru sportiva Denisa Marin

Sportivele Secției de judo a Clubului Sportiv Unirea Focșani au participat la Cupa Europeană de juniori – U21. Competiția a avut loc săptămâna trecută, la București. Sportivele pregătite de Adrian Moldoveanu au avut o evoluție meritorie: Denisa Marin a obținut medalia de bronz la categoria 70 kg, iar Giorgia Hagianu s-a clasat pe locul 5 la categoria 48 kg. ”Sincere felicitări și mult succes la Campionatele Europene de Juniori care se vor desfășura în Luxemburg în perioada următoare.”, le-a transmis sensei Adrian Moldoveanu.