luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportLPS Focșani, locul al doilea la Campionatul Național Școlar de Judo

LPS Focșani, locul al doilea la Campionatul Național Școlar de Judo

La sfârșitul săptămânii trecute, la Sala ”Nadia Comănești” din Onești, s-a desfășurat Campionatul Național Școlar de Judo. La competiție a fost prezent și Liceul cu Program Sportiv Focșani, cu un lot de sportivi valoroși, pregătiți de Stănică Grosu și Marinel Palade. Tinerii judoka fin Focșani au obținut 8 medalii: două de aur, prin Silvia Pomană (cat. 52 de kg) și Alexandru Ștefan (cat. 90 de kg), trei de argint, prin Ana Maria Munteanu (cat. 48 de kg), Marwan Mansur (cat. 60 de kg) și Răzvan Calotă (cat. 90 de kg), și trei de bronz, prin Ioan Ciută (cat. 55 de kg), Mihnea Chirilă (cat. 55 de kg) și Andrei Petrea (cat. 81 de kg). În clasamentul general, LPS Focsani a ocupat locul al doilea după numărul de medalii obținute.