joi, aprilie 25, 2024
AcasăOdobestiLocuri pe podium pentru sportivii Secției moto Odobești, la o competiție în...

Locuri pe podium pentru sportivii Secției moto Odobești, la o competiție în Bulgaria

La sfârșitul săptămânii trecute, cursele moto contând pentru Campionatul Național de Viteză s-au desfășurat pe un circuit în Bulgaria. Doi dintre sportivii Secției moto a ACS Odobești au avut câte două clasări pe podium. Iulian Trifan s-a clasat pe locul III în prima zi, la categoria superbike, și pe locul secund, în ziua a doua, la aceeași categorie. La rândul său, Marius Ambarus a obținut două locuri 3 în ambele zile de concurs, la Formula 1000.