marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportÎncă două medalii naționale pentru sportivii de la CSM Focșani 2007

Încă două medalii naționale pentru sportivii de la CSM Focșani 2007

La Satu Mare s-a desfășurat, în acest sfârșit de săptămână, și Campionatul Național Ne-Waza (lupta la sol). Doi dintre cei mai buni sportivi de la Secția judo a CSM Focșani 2007 s-au clasat pe podium și la Ne-Waza: Bogdan Drâmbă (cat. 66 kg) și Vlad Vișan (cat. +81 kg) au obținut medalii de bronz. Sportivii sunt pregătiți de sensei Stănică Grosu și sensei Marinel Palade.
Reamintim că ieri, 27 mai, Bogdan Drâmbă (cat. 60 kg), Emil Neagu (cat. 66 kg) și Vlad Vișan (cat. 90 kg) au câștigat medalii de aur la Cupa României la judo. De asemenea, Răzvan Burdușel (cat. 81 kg) a obținut medalia de bronz.