sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportHandbaliștii focșăneni, învingători doar o repriză

Handbaliștii focșăneni, învingători doar o repriză

Echipa CSM Focșani 2007 ar fi putut duminică seară să bifeze a doua victorie în Liga Națională de handbal, întrucât a întâlnit pe teren propriu un adversar cam de același calibru, HC Vaslui.

Nu a fost să fie așa, deși handbaliștii focșăneni și-au adjudecat prima repriză cu 13-11. În actul secund însă, oaspeții au revenit spectaculos și au marcat gol după gol, iar rezultatul final a consfințit o victorie meritată a echipei vasluiene, 29-25, mai experimentată în joc.

După zece etape, focșănenii rămân pe penultimul loc în clasament, cu 3 puncte.