joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportHandbaliştii focşăneni au ţinut pasul cu Steaua doar o repriză

Handbaliştii focşăneni au ţinut pasul cu Steaua doar o repriză

Echipa de handbal de primă ligă a Focşaniului a întâlnit în această seară, în primul meci din acest an, mult mai titrata formaţie Steaua Bucureşti. Ca şi în meciul cu Dinamo, focșănenii au ţinut pasul cu bucureştenii doar pe parcursul primei reprize, pe care au şi câștigat-o cu 14-13. După pauză, handbaliștii din Focșani au slăbit motoarele, cedând treptat inițiativa, astfel că partida s-a încheiat cu victoria steliștilor, la patru goluri diferență. Scor final:29-25 pentru Steaua București. Duminică, 7 februarie, CSM Focșani va disputa pe teren propriu, la  Sala Polivalentă, partida cu Politehnica Timişoara.