luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportHandbal masculin: nici cu ultima clasată ...

Handbal masculin: nici cu ultima clasată …

Meci slab, din toate punctele de vedere, între CSM Vaslui și CSM Focșani 2007, în etapa cu numărul 19 a Ligii Naționale de handbal masculin. A fost o partidă între două echipe aflate într-o formă slabă, dovadă și pozițiile din clasament: Vaslui, locul 14 (ultimul), Focșani, locul 9. Deși puteau emite pretenții la o victorie, handbaliștii lui Dalibor Cutura nu s-au ridicat, nici de această dată, la nivelul așteptărilor. Scorul de pe tabelă a fost egal, în ambele reprize. Astfel, CSM Vaslui – CSM Focșani 2007, scor final 19-19 (8-8). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 rămâne pe locul 9 în clasament, cu 22 de puncte.

În următoarea etapă, a douăzecea, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, cu CSM Constanța, ocupanta locului secund în Liga Zimbrilor. Partida de la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” va avea loc pe 24 martie. Până atunci, CSM Focșani 2007 va juca în turul secund al Cupei României, în deplasare, cu CSM Oradea. Partida va avea loc miercuri, 20 martie.