luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportHandbal masculin: CSM Focșani 2007, o nouă înfrângere pe teren propriu

Handbal masculin: CSM Focșani 2007, o nouă înfrângere pe teren propriu

Duminică seară, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani, s-a disputat meciul dintre CSM Focșani 2007 și AHC Potaissa Turda, din etapa a XVIII-a din Liga Națională de handbal masculin. Echipa focșăneană își dorea victoria, dar meciul se anunța dificil, în fața unei echipe în formă, din prima parte a clasamentului. În prima repriză, jocul a fost echilibrat, cele două formații mergând, practic, cap la cap. La pauză, oaspeții au avut un avantaj minim. În repriza secundă, jucătorii pregătiți de Dalibor Cutura au încercat să întoarcă rezultatul, dar oaspeții au fost mai siguri pe ei și chiar s-au distanțat pe tabela de marcaj. Astfel, CSM Focșani 2007 – AHC Potaissa Turda, scor final 31-34 (15-16). În urma acestei înfrângeri, echipa focșăneană a rămas pe locul 9 în Liga Zimbrilor, cu 21 de puncte. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, cu ultima clasată, CSM Vaslui. Partida se va disputa duminică, 3 martie. Poate, în meciul cu lanterna roșie, handbaliștii echipei focșănene vor avea mai mult noroc. (foto: arhivă)