luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportHandbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut pe terenul ultimei clasate

Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut pe terenul ultimei clasate

Astăzi s-a disputat meciul de handbal masculin dintre CSM Sighișoara și CSM Focșani 2007, din etapa a XVII-a a Ligii Naționale. Oaspeții vizau victoria, pentru a păstra șanse de a urca în prima jumătate a clasamentului Ligii Zimbrilor. Gazdele, pe ultimul loc, cu doar 3 victorii, sperau, la rândul lor, să câștige pentru a scăpa de ultimul loc din clasament. Handbaliștii echipei din Sighișoara au dominat partea a doua a primei reprize și s-au distanțat, la pauză, la 5 goluri diferență. În a doua repriză a fost mai mult un joc de luptă, de uzură, cu handbaliștii lui Dalibor Cutura în cursa pentru egalare. Nu au reușit, deși s-au apropiat la un gol diferență. Astfel, CSM Sighișoara – CSM Focșani 2007, scor final 25-24 (18-13). În următoarea etapă, echipa focșăneană va juca pe teren propriu cu AHC Potaissa Turda. Meciul va avea loc pe data de 25 februarie. (foto: arhivă)