vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportHandbal juniori: CSM Focșani 2007 ratează la mustață podiumul

Handbal juniori: CSM Focșani 2007 ratează la mustață podiumul

Punct final pentru handbaliștii de la CSM Focșani 2007 la Turneul Final pentru Juniori 1 (Valoare) al Campionatului Național, competiție găzduită de Sala Sporturilor din Bacău. În urmă cu puțin timp s-a încheiat finala mică, dintre echipa focșăneană (pregătită de Marius Partene și Iulian Neață) și CSM București. După un joc extrem de disputat și echilibrat, focșănenii au pierdut la limită, 22-23 (12-13), în fața bucureștenilor, ratând astfel clasarea pe podium turneului final național.

În grupe, echipa focșăneană a trecut de Potaissa Turda și de CS Medgidia și a pierdut în fața CSU Suceava. În semifinală, CSM Focșani 2007 a fost învinsă de SCM Politehnica Timișoara. Pe de altă parte, mai precizăm că finala mare a turneului, dintre CSU Suceava și SCM Politehnica Timișoara (ambele echipe neînvinse la acest turneu), este arbitrată de adjudenii Marian Drăghici și Ionuț Drăguț.