vineri, mai 3, 2024
AcasăSportGiorgia Hagianu, un nou titlu național la judo

Giorgia Hagianu, un nou titlu național la judo

La sfârșitul săptămânii trecute, la Arad, s-a desfășurat finala Campionatului Național de judo seniori. Fetele Focșaniului, cu dublă legitimare – CS Unirea Focșani și CS Universitatea Arad – au obținut, din nou, rezultate foarte bune. Multipla campioană Giorgia Hagianu a devenit campioană națională la categoria 48 kg. Colega sa, Iulia Moldoveanu, a luat bronzul la aceeași categorie. Medalie de bronz a obținut și Denisa Marin, la categoria +78 kg. Denisa Marin s-a clasat pe locul V la Open feminin. Antrenorul fetelor este Adrian Moldoveanu.