duminică, aprilie 28, 2024
AcasăMarasestiFutsal: Mausoleul Mărășești s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

ACS Mausoleul Mărășești a trecut de faza optimilor Cupei României la futsal. Echipa din Mărășești (Liga 1) a învins în deplasare, fără emoții, echipa CFF Clujana Cluj Napoca (Liga 2), cu scorul de 5-0. Pentru ACS Mausoleul Mărășești urmează partida din campionat, cu ACS Șoimii Șimand, tot în deplasare. Formația arădeană este ultima în clasament, cu doar 3 puncte în 15 etape, astfel că jucătorii echipei din Mărășești țintesc victoria. Meciul va avea loc duminică, 11 februarie.