duminică, aprilie 28, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești, prima victorie în Liga 1

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești, prima victorie în Liga 1

Luni seară, la Târgu Mureș, jucătorii de la ACS Mausoleul Mărășești au reușit să obțină prima victorie în Liga 1 la futsal. A fost al treilea meci din acest sezon, în primele două partide nou promovata din Mărășești terminând învinsă. Luni seară, fotbaliștii echipei din Mărășești s-au mobilizat exemplar și au făcut un meci foarte bun, cu o repriză secundă de excepție. Astfel, ei au reușit prima victorie în Liga 1, ceea ce dă mari speranțe pentru un parcurs cât mai bun în acest sezon. CSM Tg. Mureș – ACS Mausoleul Mărășești, scor final 1-5 (1-0). Golurile oaspeților au fost înscrise de Mimi Stoica – 2, Toto Cireș – 2, Norbi Tifan. În etapa a patra, ACS Mausoleul Mărășești va juca în deplasare cu CS United Galați, campioana ultimelor două sezoane.