vineri, aprilie 19, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești, în semifinalele pentru promovarea în prima ligă

ACS Mausoleul Mărășești s-a calificat în semifinalele barajului de promovare în Liga 1 la futsal. Echipa din Mărășești a trecut în sferturile de finală de AS Inter Gheorgheni, cu victorii în ambele manșe: 5-3 în deplasare și 7-5 (4-1) acasă. Cele 7 goluri din partida retur, de duminică, au fost marcate de Răzvan Crăciun – 4 și Ștefan Lupu – 3. Jucătorii pregătiți de Romeo Drăgan, care au câștigat sezonul regular al seriei întâi din Liga 2, sunt hotărâți să promoveze în prima ligă, în acest an.