sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești, egal, acasă, cu ACS Sepsi SIC

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești, egal, acasă, cu ACS Sepsi SIC

În etapa a zecea (prima a returului) a primei ligi de futsal, ACS Mausoleul Mărășești a terminat la egalitate meciul jucat cu ACS Sepsi SIC. Partida s-a disputat în Sala de sport a orașului Mărășești. Jucătorii echipei din Mărășești își doreau a cincea victorie în campionat, care ar fi însemnat și o revanșă față de meciul din tur. La Sfântu Gheorghe, în prima etapă a sezonului, ACS Sepsi învinsese debutanta ACS Mausoleul Mărășești cu scorul de 6-3. Meciul de duminică seară, de la Mărășești, a fost echilibrat în ambele reprize și, în consecință, s-a încheiat la egalitate: 5-5 (2-2). În urma acestui rezultat, ACS Mausoleul Mărășești se menține pe locul 6 (din 10 echipe), cu 13 puncte. În următoarea etapă, echipa din Mărășești va avea parte de un meci foarte greu: va juca în deplasare cu CSF CFR 1933 Timișoara, una dintre candidatele la titlu, în acest sezon. Partida de la Timișoara se va disputa pe 28 noiembrie.