duminică, aprilie 28, 2024
AcasăMarasestiFutsal: ACS Mausoleul Mărășești a câștigat la Deva

Futsal: ACS Mausoleul Mărășești a câștigat la Deva

Jucătorii de la ACS Mausoleul Mărășești continuă seria evoluțiilor bune la primul sezon în Liga 1 de futsal. Luni, echipa din Mărășești a jucat în deplasare, cu ACS West Deva, și a reușit să se impună la un gol diferență, după un ”meci nebun”, așa cum l-a caracterizat conducătorul grupării, Romeo Drăgan. ACS Mausoleul Mărășești a câștigat cu scorul de 8-7, deși la pauză conduceau gazdele cu 5-4. În urma acestei victorii, ACS Mausoleul Mărășești a acumulat 9 puncte în 6 etape și se află pe locul 5 în clasament (cel puțin până marți seară). În etapa următoare, pe 5 noiembrie, ACS Mausoleul Mărășești va juca pe teren propriu, cu ACS Șoimii Simand.