vineri, martie 29, 2024
AcasăOdobestiFOTO Weekend încărcat și fructuos pentru motocicliștii clubului din Odobești

FOTO Weekend încărcat și fructuos pentru motocicliștii clubului din Odobești

Motocicliștii de la ACS Odobești au participat la două competiții importante la sfârșitul săptămânii trecute. Pe circuitul de la Adâncata – Urziceni s-a desfășurat Cupa Moto RC. Piloții clubului odobeștean și-au demonstrat, din nou, valoarea: Florin Bîrlădeanu, locul al doilea la clasa 600 Stock și locul întâi în clasamentul general Cupa Moto RC. De asemenea, tânăra Daria Gănescu s-a clasat pe locul 11 la clasa 600 Rookies, iar Iulian Ciprian Trifan a terminat al zecelea cursa de 1000 Stock. La rândul lor, piloții Enduro au participat la etapa Hard Enduro de la Tg Neamț. Și aici s-au obținut rezultate meritorii: George Patic, locul 8 la clasa A, din 140 de piloți, Lică Mălureanu, locul 6 la clasa B, Adrian Palade, locul 10 la clasa B și Nicușor Patic, locul 11 la clasa C.

Pe de altă parte, ACS Odobești, singurul club din Vrancea care are secție moto, pregătește Cupa Viilor Domnești, competiție ajunsă la ediția a doua. Cupa Viilor Domnești de la Odobești face parte din Campionatul Național Individual al României la Enduro-Cross. Competiția va avea loc sâmbătă, 28 septembrie, și va fi urmată de MotorFest, o întâlnire și expoziție a motocicletelor din toate categoriile.