joi, martie 28, 2024
AcasăSocietateFOTO Un pompier focşănean a obţinut medalia de aur la Campionatul Național...

FOTO Un pompier focşănean a obţinut medalia de aur la Campionatul Național de Lupte al Ministerului Afacerilor Interne

În perioada 23.05-26.05.2017 în municipiul Ploieşti s-a desfăşurat Campionatul Național de UniFight al Ministerului Afacerilor Interne. La competiție au participat polițiști, jandarmi, pompieri și polițiști de frontieră din toată țara. Competiția s-a ținut la sala ”Leonard Doroftei” timp de două zile, miercuri și joi. În prima zi s-au desfășurat probele la categoriile 85, 90, 95, 100 și +100 kilograme și -60, +60 kg femei. În ultima zi s-au întrecut cei de la categoriile 70,75 și 80 de kilograme, după care au urmat finalele. Competiția s-a încheiat cu festivitatea de premiere la care au participat reprezentanții IPJ Prahova, ISU Prahova și cei ai Jandarmeriei Prahova, precum și sportivi consacrați din țară și străinătate: Leonard Doroftei, Florin Ghiță, Amnasio Paraschiv și nu în ultimul rând Sthepane Cabrera. La categoria de 85 de kg aurul a fost câştigat de Plutonierul Major Enache Nicolae din cadrul Detaşamentului de Pompieri Focşani.

SURSA: ISU Vrancea