vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportFOTO Trei medalii de argint la ju jitsu pentru Maricel Ferbinte

FOTO Trei medalii de argint la ju jitsu pentru Maricel Ferbinte

Cunoscutul luptător focșănean Maricel Ferbinte a obținut rezultate foarte bune la o competiție puternică, desfășurată la sfârșitul săptămânii, la Brăila – Cupa Danubius la Ju Jitsu brazilian. Maricel Ferbinte a obținut 3 medalii de argint, la cele 3 categorii la care a concurat: 94 kg adulți, 94 kg master și open master. De asemenea, un alt sportiv de la clubul Ju San Focșani, Denis Chiriac, s-a clasat pe locul secund la categoria 76 kg juniori, plecând acasă cu medalia de argint. La competiția de la Brăila au participat peste 300 de sportivi de la 25 de cluburi din România și din Republica Moldova.