vineri, aprilie 19, 2024
AcasăActualitateFOTO Sportul Ciorăști, meci egal în primul meci de baraj pentru promovarea...

FOTO Sportul Ciorăști, meci egal în primul meci de baraj pentru promovarea în Liga a treia

Sportul Ciorasti si CS Medgidia au terminat la egalitate, 2-2, primul meci de baraj pentru promovarea în Liga a treia la fotbal. În meciul jucat la Ciorasti, oaspeții au deschis scorul în minutul 7, dar echipa gazdă a revenit și a egalat în minutul 25 prin Florin Stanciu.  Formația din Ciorasti a intrat în avantaj la pauză, prin golul marcat de Florentin Manaila.  La reluare,  echipa din Medgidia a echilibrat jocul și a reușit să egaleze în minutul 77. Gazdele au jucat ultimele zece minute în inferioritate numerică după ce Manaila a primit al doilea cartonaș galben. Returul se va juca sambata viitoare la Medgidia.