joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportFOTO Noi medalii pentru sportivii antrenați de Dumitru Sandu Zisu

FOTO Noi medalii pentru sportivii antrenați de Dumitru Sandu Zisu

La Deva s-a desfășurat, la sfârșitul săptămânii trecute, Campionatul Național de Judo Ne Waza U23. Tinerii sportivi focșăneni și-au demonstrat, din nou, valoarea și nu s-au întors acasă cu mâna goală. Claudiu Neagu și Mircea Tomescu s-au confruntat în finala categoriei 66 kg. Claudiu Neagu a fost declarat câștigător, obținând medalia de aur, iar Mircea Tomescu s-a mulțumit cu medalia de argint. Ambii sportivi au dublă legitimare – CSS Focșani și CSM Oradea – și sunt pregătiți de sensei Dumitru Sandu Zisu. Clubul focșănean a avut și o sportivă la această competiție. Violeta Vlase s-a clasat pe locul al V-lea, la categoria 63 de kg.