FOTO Începe o nouă ediție a „Cupei Orașului Panciu la Minifotbal în Sală“

0
361

Astăzi, la ora 15.00, se va da startul competiției sportive „Cupa Orașului Panciu la Minifotbal în Sală“, ediția a IX-a. Deschiderea oficială va avea loc în Sala Mare de Sport a Orașului Panciu (din spatele Stației de Pompieri). În acest an, la evenimentul organizat de către Primăria Orașului Panciu s-au înscris nouă echipe: Pompierii, Anvelope SH, Old Boys Covaci, Sibi Team, Ambulanța, Jandarmeria, Primăria, Smurd, Eleven.

Meciurile se vor juca în fiecare sâmbăta și duminica, după următorul program:

ETAPA I – Sâmbătă 01.02.2020

  1. Ora 16.00 ANVELOPE SH – ELEVEN
  2. Ora 17.00 OLD BOYS COVACI – SMURD
  3. Ora 18.00 SIBI TEAM – PRIMĂRIA
  4. Ora 19.00 AMBULANȚA – JANDARMERIA

ETAPA a II-a – Duminică 02.02.2020

  1. Ora 14.00 PRIMĂRIA – AMBULANȚA
  2. Ora 15.00 SMURD – SIBI TEAM
  3. Ora 16.00 ELEVEN – OLD BOYS COVACI
  4. Ora 17.00 POMPIERII – ANVELOPE SH

ETAPA a III-a – Sâmbătă 08.02.2020

  1. Ora 16.00 OLD BOYS COVACI – POMPIERII
  2. Ora 17.00 SIBI TEAM – ELEVEN
  3. Ora 18.00 AMBULANȚA – SMURD
  4. Ora 19.00 JANDARMERIA – PRIMĂRIA

ETAPA a IV-a – Duminică 09.02.2020

  1. Ora 14.00 SMURD – JANDARMERIA
  2. Ora 15.00 ELEVEN – AMBULANȚA
  3. Ora 16.00 POMPIERII – SIBI TEAM
  4. Ora 17.00 ANVELOPE SH – OLD BOYS COVACI

ETAPA a V-a – Sâmbătă 15.02.2020

  1. Ora 16.00 SIBI TEAM – ANVELOPE SH
  2. Ora 17.00 AMBULANȚA – POMPIERII
  3. Ora 18.00 JANDARMERIA – ELEVEN
  4. Ora 19.00 PRIMĂRIA – SMURD

ETAPA a VI-a – Duminică 16.02.2020

  1. Ora 14.00 ELEVEN – PRIMĂRIA
  2. Ora 15.00 POMPIERII – JANDARMERIA
  3. Ora 16.00 ANVELOPE SH – AMBULANȚA
  4. Ora 17.00 OLD BOYS COVACI – SIBI TEAM

ETAPA a VII-a – Sâmbătă 22.02.2020

  1. Ora 16.00 AMBULANȚA – OLD BOYS COVACI
  2. Ora 17.00 JANDARMERIA – ANVELOPE SH
  3. Ora 18.00 PRIMĂRIA – POMPIERII
  4. Ora 19.00 SMURD – ELEVEN

ETAPA a VIII-a – Duminică 23.02.2020

  1. Ora 14.00 POMPIERII – SMURD
  2. Ora 15.00 ANVELOPE SH – PRIMĂRIA
  3. Ora 16.00 OLD BOYS COVACI – JANDARMERIA
  4. Ora 17.00 SIBI TEAM – AMBULANȚA

ETAPA a IX-a – Sâmbătă 29.02.2020

  1. Ora 16.00 JANDARMERIA – SIBI TEAM
  2. Ora 17.00 PRIMĂRIA – OLD BOYS COVACI
  3. Ora 18.00 SMURD – ANVELOPE SH
  4. Ora 19.00 ELEVEN – POMPIERII

ELIMINATORII – Sâmbătă 07.03.2020: în urma celor nouă etape, se stabilește un clasament, urmând ca echipa aflată pe locul 9 să fie eliminată automat, iar primele 8 clasate să joace astfel: meciul 1 – Locul 1 cu locul 8 – ora 16.00; meciul 2 – Locul 2 cu locul 7 – ora 17.00; meciul 3 – Locul 3 cu locul 6 – ora 18.00; meciul 4 – Locul 4 cu locul 5 – ora 19.00.

SEMIFINALE – Sâmbătă 14.03.2020: câștigătoarea meciului 1 – câștigătoarea meciului 3 – ora 16.00; câștigătoarea meciului 2 – câștigătoarea meciului 4 – ora 17.00.

Duminică, 15.03.2020  – Finala mică – ora 14.00 // Finala mică – ora 15.00 (sursa: Biroul de Presă al Primăriei Orașului Panciu)