vineri, aprilie 26, 2024
AcasăOdobestiFOTO Evoluții foarte bune ale motocicliștilor ACS Odobești la competițiile de...

FOTO Evoluții foarte bune ale motocicliștilor ACS Odobești la competițiile de la sfârșitul săptămânii trecute

Weekend perfect pentru sportivii de la Secția moto a clubului ACS Odobești. Motocicliștii clubului odobeștean au avut prestații foarte bune, încununate cu multe locuri întâi. Florin Marius Iliescu a câștigat Cupa moto RC, categoria 600 Rookies, pe circuitul din Adâncata. Iulian Trifan a ocupat locul întâi la SUPERBIKE 1000 în Campionatul Național și locul 11 în Campionatul Balcanic, pe circuitul din Serres, Grecia. De asemenea, Marius Ambaruș s-a clasat pe primul loc la Campionatul Național Formula 1000 și pe locul 11 la Campionatul Balcanic din Grecia.