vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportFotbalul județean se reia peste două săptămâni

Fotbalul județean se reia peste două săptămâni

Sezonul de primăvară în fotbalul județean se va relua pe 11-12 martie, când sunt programate partidele din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României. Echipele calificate sunt CSM Focșani 2007, Euromania Dumbrăveni, Victoria Gugești, ACS Odobești, Voința Cîrligele, Unirea Țifești, Național Golești și Tractorul Nănești. Tragerea la sorți a meciurilor din sferturi va avea loc pe 4 martie, cu ocazia Adunării Generale Ordinare a Asociației Județene de Fotbal Vrancea, ce va avea loc cu începere de la ora 11.00. Superliga Altdorf Tehnik se va relua pe 18-19 martie 2017, la fel ca și liga a cincea.