sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportFotbal: victorie clară pentru CSM Focșani la Pașcani

Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani la Pașcani

Jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au dominat partida disputată ieri, în deplasare, pe terenul echipei CSM Pașcani. După un meci cu multe ocazii dar și multe goluri, focșănenii s-au impus cu un categoric 4-0 (3-0). Golurile formației noastre au fost marcate de Lupu (min. 6), Pasăre (min. 9), Mihai (min. 38), Duca (prelungiri, min.90+1). În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 a acumulat 32 de puncte în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a. Etapa viitoare, programată pentru miercuri, 25 aprilie, CSM Focșani trebuia să joace cu Avântul Valea Mărului, însă echipa din județul vecin s-a retras din campionat. Următorul joc va fi sâmbătă, 28 aprilie, în deplasare, pe terenul celor din Tg. Secuiesc.