sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăAdjudFotbal: Victoria Gugești a câștigat, în deplasare, derby-ul județean cu CSM Adjud...

Fotbal: Victoria Gugești a câștigat, în deplasare, derby-ul județean cu CSM Adjud 1946

Astăzi după-amiază, la Adjud, a avut loc meciul dintre CSM Adjud 1946 și CSL Victoria Gugești, din etapa a XI-a a Superligii Vrancei de fotbal. A fost derby-ul campionatului județean, cele două echipe fiind, și în acest sezon, principalele candidate la titlu. S-au impus oaspeții, la limită, printr-un gol înscris la începutul reprizei secunde, de Crăciun (minutul 48): CSM Adjud 1946 – CSL Victoria Gugești, scor final 0-1 (0-0). În urma acestui rezultat, echipa gugeșteană s-a distanțat la 3 puncte în fața adjudenilor.