joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportFotbal: înfrângere pentru CSM Focșani la Bacău, în fața liderului

Fotbal: înfrângere pentru CSM Focșani la Bacău, în fața liderului

Fotbaliștii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au avut un meci foarte greu ieri, pe terenul liderului Seriei I din Liga a treia. Aerostar Bacău a dominat partida și, în final, s-a impus cu scorul de 4-1 (2-0). Golul focșănenilor a fost înscris de Pasăre, din lovitură de la 11 m, în minutul 70. Pasăre a mai ratat un penalty, 10 minute mai târziu, când a tras pe lângă poartă. În urma acestui rezultat, CSM Focșani a rămas pe locul al zecelea, în clasamentul Seriei I, cu 19 puncte. Echipa focșăneană va avea liber sâmbătă, 31 martie, pentru că formația Metalosport Galați, cu care trebuia să joace, a fost exclusă din campionat. Prin urmare, meciul se declară câștigat de focșăneni cu scorul de 3-0.

CSM Focșani va disputa următoarea partidă marți, 3 aprilie, pe teren propriu, în compania formației AFC Odorheiu Secuiesc. Meciul va avea loc pe stadionul Milcovul, cu începere de la ora 17.00.