vineri, martie 29, 2024
AcasăAdjudFotbal: Gugeștiul a câștigat derby-ul județean cu Adjudul

Fotbal: Gugeștiul a câștigat derby-ul județean cu Adjudul

Victorie importantă, sâmbătă, pentru CSL Victoria Gugești. Liderul Superligii Vrancei la fotbal a câștigat meciul cu ocupanta locului secund, CSM Adjud 1946, din etapa a noua a sezonului regulat 2022-2023. Partida a avut loc la Gugești, iar până la jocul de sâmbătă ambele echipe aveau 8 victorii din 8 meciuri, fiind despărțite de golaveraj. În meciul de sâmbătă, gugeștenii au demonstrat că sunt în formă, reușind să ia un prim avans în fața principalilor competitori la câștigarea campionatului. Golurile au venit în ultimul sfert de oră al partidei – minutele 75 și 82 – scorul final fiind Victoria Gugești – CSM Adjud 2-0 (0-0). Oaspeții au avut câteva ocazii importante de gol și au acuzat unele decizii eronate ale arbitrilor, care ar fi avantajat echipa gazdă. În urma acestei victorii, echipa gugeșteană s-a distanțat la 3 puncte în fața echipei adjudene: 27 de puncte față de 24 de puncte.