joi, martie 28, 2024
AcasăSportFotbal: focșănenii au ratat victoria în deplasarea de la Rădăuți

Fotbal: focșănenii au ratat victoria în deplasarea de la Rădăuți

Meci tensionat, ieri după-amiază, între Bucovina Rădăuți și CSM Focșani 2007. Focșănenii au deschis scorul în minutul 15, printr-un gol marcat de Budeanu. Apoi, comportamentul arbitrilor s-a schimbat puțin, gazdele punând presiune pe arbitri peste limitele admise. Cam toate deciziile acestora au fost în favoarea gazdelor, mai ales în repriza secundă. Astfel, sucevenii au obținut un penalty, în minutul 60, tot atunci fiind eliminat și portarul focșănean Robert Dogaru. În urma executării loviturii de pedeapsă, gazdele au egalat. Cu toate acestea, elevii pregătiți de Vasile Burgă și Adrian Toma puteau reveni în avantaj pe tabela de marcaj, dar Lupu a irosit un penalty, în minutul 78. Până la urmă, meciul Bucovina Rădăuți – CSM Focșani 2007 s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. După acest joc, formația focșăneană a acumulat 26 de puncte și a rămas pe locul al zecelea în clasamentul Seriei I din Liga a III-a.

În etapa a XXII-a, ce va avea loc sâmbătă, 14 aprilie, CSM Focșani va juca pe teren propriu, pe stadionul Milcovul, cu echipa Sănătatea Darabani.