luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportFotbal feminin: Estera Țifești a făcut egal în deplasare

Fotbal feminin: Estera Țifești a făcut egal în deplasare

Joc bun și (doar) un egal în contul fetelor de la ACS Estera Țifești, în deplasare, la Iași. Tinerele jucătoare de la echipa țifeșteană au dominat în cea mai mare parte a timpului și au condus pe tabela de marcaj până aproape de ultimul fluier al arbitrului. Astfel, meciul de la sfârșitul săptămânii trecute, dintre ACSM Politehnica Iași și ACS Estera Țifești, s-a încheiat cu scorul de 3-3 (1-3). Golurile echipei din Țifești au fost marcate de Carmen Bărbunțoiu, Andra Cernat și Laura Petrihan. ”Punct de moral câștigat de tinerele noastre jucătoare la Iași, într-un meci care s-a desfășurat pe o ploaie măruntă. Plecate la drum fără multe dintre jucătoarele titulare cu care am promovat în vară, fetele de la Estera au făcut o primă repriză perfectă, pe lângă cele trei goluri ratând și multe ocazii importante. După pauză, echipa gazdă reduce din handicap rapid și, după încă două ocazii mari irosite de formația noastră, ne vedem egalați în ultimul minut de joc. Ne mulțumim, totuși, și cu acest egal, ajungem la 4 puncte câștigate în acest tur și așteptăm în ultima etapă a turului vizita echipei FCSB. O victorie ne scoate din zona roșie a clasamentului, de aceea așteptăm duminica viitoare cât mai mulți suporteri care să ne susțină pe stadionul din Panciu”, au transmis reprezentanții echipei ACS Estera Țifești.