sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportFotbal: Energia Vulturu a câștigat ultimul meci de pregătire înaintea începerii campionatului...

Fotbal: Energia Vulturu a câștigat ultimul meci de pregătire înaintea începerii campionatului județean

Astăzi s-a disputat meciul amical de fotbal dintre Energia Vulturu și Sportul Ciorăști, două foste campioane ale județului Vrancea. Energia Vulturu revine în fotbalul județean, în acest sezon, după mai mulți ani de pauză. Partida de astăzi a fost una disputată și echilibrată. Gazdele au reușit să se impună cu scorul de 3-2. A fost ultimul meci de pregătire al echipei din Vulturu, înainte de începerea sezonului 2023-2024 al Superligii Vrancei. În prima etapă, la sfârșitul săptămânii viitoare, Energia Vulturu va juca în deplasare, cu FC Panciu.