luni, mai 6, 2024
AcasăSportFotbal: egal pentru CSM Focșani 2007 la Liești

Fotbal: egal pentru CSM Focșani 2007 la Liești

Astăzi s-a disputat meciul dintre CS Sporting Liești și CSM Focșani 2007, din etapa a patra a fazei play-off a Ligii 3 de fotbal. A fost prima partidă a Focșaniului cu noul antrenor la timonă, Călin Moldovan. Jocul nu a ieșit din tiparul ultimelor meciuri ale echipei focșănene și s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1). Golurile oaspeților au fost marcate de Tchassem (min. 28) și Dănăilă (min. 90). De precizat că CSM Focșani 2007 a evoluat în 10 jucători în repriza secundă, în urma unei eliminări: Marku a primit cartonașul roșu ca urmare a faultului în careu, ca ultim apărător, gazdele beneficiind și de o lovitură de la 11 metri. În etapa următoare se va disputa derby-ul seriei a doua: CSM Focșani 2007 (locul 2) – AFC Metalul Buzău (locul 1), pe stadionul Milcovul. Partida va avea loc sâmbătă, 27 aprilie.