joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportFotbal: doar egal pentru CSM Focșani 2007 în deplasare, cu Viitorul Ianca

Fotbal: doar egal pentru CSM Focșani 2007 în deplasare, cu Viitorul Ianca

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat meciul de fotbal din Liga 3, dintre CS Viitorul Ianca și CSM Focșani 2007. A fost penultimul meci din sezonul regulat 2022-2023, foarte important pentru echipa focșăneană, care avea nevoie de cel puțin un punct. De aceea, jucătorii CSM-ului dominat în mare parte și și-au creat o serie de ocazii de a înscrie. În prima repriză, gazdele au deschis scorul, dar oaspeții au egalat prin Riza, după câteva minute. În ciuda insistențelor, fotbaliștii Focșaniului nu au mai reușit să înscrie un gol, astfel că meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Astfel, CSM Focșani 2007 își va juca până în ultima secundă calificarea în play-off. Ultimul meci din sezonul regulat va fi sâmbătă, 25 martie, cu liderul seriei, CSM Râmnicu Sărat. Partida se va disputa pe stadionul Milcovul din Focșani. (foto: arhivă)