miercuri, aprilie 17, 2024
AcasăSportFotbal: Cupa României, competiția surprizelor

Fotbal: Cupa României, competiția surprizelor

Cupa României nu se dezminte și își menține renumele de competiție a surprizelor și în faza județeană. După eliminarea uneia dintre favorite, FC Panciu, în optimi, sferturile de finală au adus alte eliminări de ”marcă”. În primul rând, marea favorită Sportul Ciorăști a fost învinsă de ACS Homocea. Meciul s-a desfășurat pe terenul din Homocea, în nocturnă, și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-2 (3-1). ACS Unirea Milcovul a furnizat o nouă surpriză și a eliminat o formație mai bine cotată: ACS Unirea Milcovul – Unirea Țifești 3-1. Într-o altă partidă, Voința Slobozia Ciorăști a trecut cu scorul de 3-0 de Dinamo Tatăranu. În fine, o favorită a reușit să se impună categoric: Tractorul Nănești – Victoria Gugești: 1-5.