joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007, victorie surprinzătoare pe terenul liderului Aerostar Bacău

Astăzi s-a disputat meciul dintre Aerostar Bacău și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XIV-a a Ligii a III-a la fotbal. Rezultatele din prima parte a sezonului 2019-2020 dădeau echipa din Bacău drept favorită certă. Însă jucătorii echipei focșănene au reușit să se impună pe terenul liderului, în mod surprinzător. Scor final, Aerostar Bacău – CSM Focșani 2007 0-1 (0-1). Golul victoriei a fost marcat de Sergiu Jurj, în minutul 41. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a ajuns pe locul al V-lea în clasamentul Seriei I, cu 24 de puncte, la distanță de 12 puncte de Aerostar Bacău. În etapa a XV-a, CSM Focșani va evolua pe teren propriu, cu FC Botoșani II. Partida va avea loc sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 14:00, pe Stadionul Milcovul.