vineri, martie 29, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 se menține pe podium în Liga a III-a

Fotbal: CSM Focșani 2007 se menține pe podium în Liga a III-a

CSM Focșani 2007 continuă seria rezultatelor foarte bune în acest început de campionat. Sâmbătă, în cadrul etapei a VI-a a Ligii a III-a la fotbal, focșănenii au evoluat în deplasare, pe terenul echipei Metalul Buzău. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, la pauză 1-0. Golul egalizator al fotbaliștilor antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma a fost marcat de Cosmin Pasăre, în minutul 72. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 14 puncte și se menține pe podiumul clasamentului Seriei I. În etapa a VII-a, focșănenii vor evolua pe teren propriu, în compania formației Sporting Liești. Meciul va avea loc sâmbătă, 6 octombrie, pe stadionul Milcovul, începând cu ora 15.00.