miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 s-a calificat în faza a treia a Cupei...

Fotbal: CSM Focșani 2007 s-a calificat în faza a treia a Cupei României

CSM Focșani 2007 a jucat astăzi, la Galați, cu ACS Universitatea ”Dunărea de Jos”, meciul din etapa a doua a Cupei României la fotbal. Jucătorii pregătiți de Marius Bratu și Mircea Lazăr au reușit să se impună cu scorul de 2-1 (la pauză 2-0) în fața nou promovatei în Liga a treia (și colegă în Seria I). Golurile echipei focșănene au fost marcate de Lupu și Pădineanu. Partida s-a disputat pe terenul ”Portu Roșu” din Galați, omologat de Federația Română de Fotbal doar pentru meciuri fără spectatori.

Campionatul Ligii a III-a începe sâmbătă, 24 august. În prima etapă, echipa focșăneană va juca în deplasare, tot pe terenul unei nou promovate – FC Ozana Tg. Neamț.