marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007, doar egal, acasă, cu Sporting Liești

Fotbal: CSM Focșani 2007, doar egal, acasă, cu Sporting Liești

După eșecul din Cupa României, CSM Focșani 2007 nu a reușit să învingă, nici de această dată, pe Sporting Liești. Meciul de astăzi după-amiază, de pe stadionul Milcovul, a început excelent pentru jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma. Atacantul Predoiu a reușit să deschidă scorul în primul minut, la primul atac al echipei focșănene. Apoi, după o bară și alte două mari ocazii ale focșănenilor, vecinii din Liești au reușit să egaleze, în minutul 43. Repriza a doua a fost echilibrată, fără mari ocazii, echipa focșăneană evoluând în 10 jucători din minutul 67, odată cu eliminarea lui Manu. Până la urmă, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a rămas neînvinsă în sezonul 2018-2019, după 7 etape, acumulând 15 puncte. Sâmbăta viitoare, echipa focșăneană va juca în deplasare cu Oțelul Galați, una dintre candidatele la promovarea în liga a doua.