miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a scos un punct la Suceava

Fotbal: CSM Focșani 2007 a scos un punct la Suceava

CSM Focșani 2007 a reușit să obțină un punct pe terenul unei contracandidate la promovarea în liga secundă, Foresta Suceava. Meciul disputat ieri, pe Stadionul Areni din Suceava, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, dintr-o lovitură de la 11 metri. Focșănenii au egalat în repriza secundă, prin Munteanu, în minutul 62. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 10 puncte și se menține în prima parte a clasamentului Seriei I din Liga a III-a.

În etapa a șasea, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, în compania unei formații de la coada clasamentului Seriei I: Hușana Huși. Meciul va avea loc sâmbătă, 28 septembrie, cu începere de la ora 17:00, pe Stadionul Milcovul.